Farkındalık

Domuzçukuru Pig’s Pay Camp

E peki ne yapar bu reflexology? Yansıtır! Evet yansıtır dedim çünkü ayaklarımızdaki refleks noktalara uyguladığımız basınçlarla, vücudumuzdaki meydana gelmiş tıkanıkları açabiliyor ve enerji geçişini açabiliyoruz.

Datça’da Domuzçukuru diye çok güzel cennet gibi bir koy var. Ben buraya Tatjana Rottenberg isimli saygıdeğer, sevgili, çok sevdiğim bir arkadaşım hem de hocam dan Reflexology kursu almaya gittim. Kurs tam bir hafta sürdü. Gayet te Reflexology hakkında herşeyi öğrendim. Kurstan sonra kendimi daha da geliştirmek adına pratikler yaptım. Birçok insana Reflexology uyguladım. Reflexology’i size daha ayrıntılı bir biçimde daha sonra anlatacağım.

Kısacası, Reflexology İngiltere’de Wellness, Almanya’da tedavi amaçlı kullanılıyor. Ayak masajı da diyebiliriz kendisine. Ayaklarımız tesadüfü değil ama gerçek tamamen vücudumuzun kopyası. Oturan bir insan gibi düşünün ayaklarımızı. Vücumuzdaki tüm kaslar, organlar vücudumuzda nerede ise, ayaklarımızda da küçültülmüş şekliyle oradalar.

E peki ne yapar bu reflexology? Yansıtır! Evet yansıtır dedim çünkü ayaklarımızdaki refleks noktalara uyguladığımız basınçlarla, vücudumuzdaki meydana gelmiş tıkanıkları açabiliyor ve enerji geçişini açabiliyoruz. Reflexology masajı almak isteyen arkadaşlarım bana nasıl ulaşabileceklerini biliyorlar zaten.

Domuzçukuru diyordum. Cennet gibi bir yer. Ama orayı işletenlerden gördüğümüz muamele pek te iç açıcı değildi. Bunu da ayrıntıları ile anlatmak isterdim ama kendimi yormama pek gerek yok sanırım. Kısacası, zaten seneye turizme açmayacaklarmış, uğraşamıyorlarmış. Zaten uğraşmıyorlar ki hiç bir şey için. Ne bir hoşgeldiniz, ne bir hoşçakalın aradakileri saymıyorum bile, gerisini siz anlayın sevgili dostlar!Yine de gidip görmek isterseniz, Datça’dan Mesudiye dolmuşuna biniyorsunuz. Yarım saat sonra dolmuş Hayıtbükü isimli çok tatlı bir balıkçı kasabasında duruyor. Orada inin. Hemen iskeleden Domuzçukuru’nun günde 3 sefer düzenlediği Taka’ya binin. Kişi başı 15 tl. taka taka taka taka sesleri içinde 40 dk sonra Domuzçukuru’ndasınız.

  1. Yoğun bir döneme mi denk geldiniz yoksa insan ne verirse onu alır misali mi bilemem, kuzenimle çok iyi ağırlandık, ayrılırken işletenlerle de sarmaş dolaş, ağlamaklı ayrıldık.

  2. Evet, sanırım yoğun bir dönemdi çalışanlar için belki de. Biz de Yoğun bir Reflexology Kursu görüyorduk. Bu yüzden iyi beslenmemiz şarttı. Ve moralimizin de yüksek olması şarttı. Kursumuz dışında oradaki yaşadıklarımız biraz şanssızlıktı belki de. Sizin için de sevindim, güzel duygularla dönmüşsünüz oradan. Sevgiler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s