Farkındalık

2014 Geliyor

Yani anlayacağınız, 2013 benim için ayrılıklar, kavuşmalar, hızlanmalar ve yavaşlamalar yılı oldu. 2014 geliyor. Çok heyecanlıyım. Ailemle evimizde küçük bir yılbaşı yemeği yapacağız.
Sofi ve Tarçın kumda buldukları şapkayı paylaşmaya çalışıyorlar 🙂

Merhabalar,

Daha önce de demiştim ya, yeni bir sene geliyor. 2014 geliyor. İçim kıpır kıpır. Sadece 2 gün kalmış. 48 saat sonra yeni bir yıl başlıyor. Sanki hayatlarımız değişecek, muhteşem güzellikte şeyler yaşayacağız. Sanki değil, yaşayacağız.
Bugün köpeğim Suzi ile sahile yürüdük, sahilde arkadaşları Sofi ve Tarçın ile buluştuk. Koşup oynadılar. Ben de koştum onlarla. O kadar güzeldi ki. Siz de köpeğiniz varsa, oyunlar oynayın onunla, yoksa sokak köpekleri ile oynayın. Hepsinin ve özellikle de sizin oyun oynamaya ve koşmaya ihtiyacınız var. Kalbiniz atsın, yerinden fırlayacakmış gibi. İzin verin sadece.

Suzi koşuyor, Sofi ve Tarçın kumda buldukları şapkayı paylaşmaya çalışıyorlar.

İzin verince insan kendine, öyle bir koşuyor ki. Zorla olmuyor, izin verince, kendiliğinden oluyor. Bu bana 2014’e girerken koşarak girmeyi çağrıştırıyor. Koşmak, coşkuyu çağrıştırıyor. 2014’e coşku ile giriyorum.

2013’te neler olduğuna biraz daha derinlemesine bakarsak, o kadar çok şey var ki. Bir kere, en yakın dostumun çocuğu oldu. Bir nevi Teyze oldum. 2013 bu yüzden çok özel bir sene oldu benim için. Teyze olanlar veya teyze olmayı hissedenler ne demek istediğimi bilirler. Yoga yolculuğum hayli çetin geçti bu sene. Daha önceki yazılarda da belki biraz anlaşılmıştır, burada da kısaca bahsetmek isterim. Yoga Hocalık Eğitimi’mi tamamladım 2013’te. Güçlendim hem ruhen, hem bedenen, hem de zihnen. Sonra Marmaris’e döndüm, büyük bir heyecan ve umutla dersler vermeye başladım. İyisiyle kötüsüyle çok güzel dersler oldu. Birçok öğrencim oldu. Hepsini çok sevdim. Öğrendiğim yoga stili oldukça dinamik ve güçlü bedenlerin yapacağı cinsten olduğu için, öğrencilerimi buna hazırlamak oldukça güçtü. Birçoğuna çok zor geldi. Çok düşündüm, nasıl olacak ne yapmalıyım diye. Ben de baştan başladım. Çok basit pozlar, serilerle başladım. Hepsini teker teker anlatarak. Baktım oluyor, böyle devam ettim. Öğrencilerimin seviyelerine göre dersler hep birbirinden farklı eğlenceli geçti. İşin bu kısmı bu şekilde giderken, benim kendi pratiğim de bu tarafa kaydı az çok ve Tayland’da öğrendiğim o dinamik, aktif ve güçlü stil, seriler değişti. Yavaşladım. İlk başta şaşırdım, biraz da üzüldüm. Ama sonra dedim ki, “üzülme. vardır her işte bir hayır. daha yolun başındasın. öğreneceğin çok şey var. yaşa her şeyi. bunlar çok güzel dersler. en başa dönmek her zaman güzeldir. Şebnem Ferah bile şarkısına sil baştan demiş.” Bunların dışında, çok sevdiğim saygı duyduğum bir arkadaşımla yollarımı ayırdım. Ruhu ince biriyim. İncitmek, incitilmek bana göre şeyler değil. Ev sevdiğim yol orta yol. Kendisine bu hayatta önce ayakları yere sağlam basmasını ve hayatta dimdik güçlü durmasını diliyorum. Daha önce de, yine 2013’te, yoga dersleri verdiğim bir stüdyodan ayrıldım. Bu ayrılış, kendi isteğimle oldu. Bir yere artık gitmek istemezsiniz ya, çünkü orada sizi mutsuz eden bir şeyler, birilerinin tavırları vardır. İşte benim için de böyle oldu. İyi ki bırakmışım. Çünkü sonrası muhteşem oldu.
Yani anlayacağınız, 2013 benim için ayrılıklar, kavuşmalar, hızlanmalar ve yavaşlamalar yılı oldu. 2014 geliyor. Çok heyecanlıyım. Ailemle evimizde küçük bir yılbaşı yemeği yapacağız. Sıcacık yuva budur. Yılbaşı benim için budur. Ailemizle veya ailemizden hissettiğimiz kişilerle bir arada olabilmek. Onlara seni seviyorum diyebilmek ve sarılmak doyasıya. 2014’te beni çok güzel şeyler bekliyor. Şubat sonu düşündüğüm Tayland seyahatine çıkıyorum yeniden. Tayland benim içsel yolculuğumun çok önemli bir bölümünü oluşturuyor. Zaten gelişmeleri ve yoga yazılarımı güncelledikçe, siz de buradan takip edersiniz.
Hepinize muhteşem bir 2014 diliyorum.
Dilediğiniz, istediğiniz tüm güzellikler sizinle olsun.

mutlu yıllar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s