Seyahat Tayland

Annemle Asya Seyahati: Yolculuğumuza Hazırlanırken

Böyle diyorum da, bakalım, annem nasıl bir gezgin olacak, hiç bir fikrim yok. Umudum, ümidim ve bildiğim tek şey, ona güvendiğim. Ben çılgınsam, o da beni doğuran ana!

2012’den bu yana Asya’ya 4 kez gittim. Gezdiğim ülkeler arasında Tayland, Hindistan, Endonezya vardı. Tayland’a 4 kez, Hindistan’a 1 kez, Endonezya’ya 1 kez gittim. Tayland’a daha fazla gitmemin sebebi ise, Thai halkının sevecenliği ve doğal mutlulukları oldu. Tabiki bundan sonra Hindistan’a da elimden geldiğinde her sene gitmek istiyorum.

1 Aralık’ta annemle 2.5 aylık bir Asya seyahatine çıkıyoruz. 2 aya yakın Tayland, 4 gün Singapur ve 2.5 hafta Malezya’da gezeceğiz. Yıllarca kendim bir gezgin olarak gezdim de, annemin bu sene, “Sebla, beni de götürür müsün gittiğin yerlere?” sorusuyla hayatıma yeni bir sayfa açıldı. Kalbimde bir aydınlık hissettim o soruyu sorduğu an. Cevabım, “tabi, gel gidelim.” oldu. Annem de, kendi isteğiyle ve benim de yardımlarımla artık bir gezgin!

12143094_10153420107036645_2101919385444955253_n

Yıllarca tek başıma gezmeye alışık olduğum için, ilk başta, acaba annemle oralarda nasıl gezeceğim diye endişe etmedim de değil hani. Ama annemle beraber eğlenceli zamanlarımızı düşününce, bu seyahatin hiç te sıkıcı geçmeyeceğini çok iyi biliyordum. Hayatı boyunca çok sıkı çalışmış, işinde başarılı olmuş bir kadın ve bana göre dünyanın en iyi annesi. Böyle bir geziyi, kendi ülkesi dışında başka kültürleri tanımayı, benim gezgin yönümü daha derinden tanımayı, kendini keşfetmeyi hak eden bir kadın.

Yıllar önce uçağa sorun yaşamadan binmiş, inmiş. Fakat bundan 20 sene evvel babamla Kıbrıs’a uçarlarken, uçakta bir sıkıntı yaşamış. Fenalıklar gelmiş. Hostesler kollarından tutmuşlar. Kıbrıs dönüşünde de, doktor sakinleştirici vermiş ve uçağı hiç hissetmeden Türkiye’ye inmiş. Tabi o zamanlar annem, bir rahatsızlıktan dolayı vücudunda fazla kan kalmamıştı. Ve bu fazlasıyla kansızlıktan dolayı uçakta büyük bir sıkıntı yaşamıştı. Sonradan ameliyat oldu, düzeldi. Kan seviyesi yerine geldi. Ve senelerdir gayet iyi. O zamanlar yaşadığı o uçaktaki olaydan ötürü, bir daha asla uçağa binmedi. Belki yine öyle bir şey olur diye. Korkular ! 🙂

Bu sene uçağa binebileceğini kendisi söyledi, itiraf etti. Çok iyi olduğunu, hiç korkmadığını. Ve aslında ona, tabi gel dememin başlıca sebeplerinden biri de kendisine güvendiğini görmemdi.

2.5 ay sürecek yolculuğumuzun biletlerini Mart 2015’te internetten aldık. Gittiğimiz ülkelere gireceğiz ve kafamıza göre istediğimiz yere gezeceğiz.

Ve yolculuk zamanı yakınlaştı. 1 Aralık’ta yani Salı günü akşam uçuyoruz. İlk durağımız Bangkok (Tayland).

Gezdikçe gördükçe yaşadıkça, sizlere haberler ve güncellemeler yapacağız.

Normalde gezginler tek başlarına veya arkadaşlarıyla gezerler. Seyahatlerimde annesi veya babasıyla gezen çok az kişiye rastladım. Türkiye’den Kabak Vadisi’nde tanıştığım bir arkadaşımın da annesiyle Hindistan’a gideceğini biliyorum.

Yani aslında anneler ve babalar da gezgin olabilirler. Onlara bir şans tanıyın bence.

Böyle diyorum da, bakalım, annem nasıl bir gezgin olacak, hiç bir fikrim yok. Umudum, ümidim ve bildiğim tek şey, ona güvendiğim. Ben çılgınsam, o da beni doğuran ana!

O zaman haydi yollara.

Kendinize iyi bakın, bizi takip edin.

Sevgilerimizle,

Sebla ve Annesi

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s